Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Τα «καναρίνια» τραγουδάνε ακόμη…

Η Αναγέννηση Καρδίτσας παρέμεινε ζωντανή. Στο πολύ κρίσιμο παιχνίδι απέναντι στον Εθνικό Αστέρα κέρδισε με 1-0 και σκόρπισε χαμόγελα στους χιλιάδες φίλους της οι οποίοι τραγουδούσαν αρκετά λεπτά μετά τη λήξη της συνάντησης.

Οι επιστροφές των ντόπιων Βάιου Καραγιάννη(προπονητής) και Σωκράτη Μπουντούρη(παίκτης) έδωσαν πάθος στους γηπεδούχους, οι οποίοι με σουτ του τελευταίου στο 42΄ λεπτό μπήκαν μπροστά στο σκορ που το κράτησαν μέχρι τέλους.

Η Καρδίτσα με τη νίκη αυτή έφτασε τους 14 βαθμούς, παίρνοντας μια βαθιά ανάσα για τη συνέχεια και απέχει πλέον τέσσερις βαθμούς από τη ζώνη των play out της Football League. Ο Εθνικός Αστέρας παρέμεινε στους 21 βαθμούς, όσους έχουν οι ομάδες που βρίσκονται στη ζώνη για τα μπαράζ του υποβιβασμού.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βάιος Καραγιάννης): Πίτκας, Κουτρομάνος, Θεοδοσιάδης, Ρουίζ Καρλός, Σενόνε (33' λ.τ Βούκοβιτς), Μελαμπιανάκης, Μπιτέλης, Ραονέ, Ντοριβάλ, Μπουντούρης, Αθανασιάδης.

Εθνικός Αστέρας (Νίκος Παντέλης): Γκίτκος, Φραγκής, Παριανός, Καρατζάς, Χωριανόπουλος, Τσιώλης, Παλάσκας, Βάσι, Λουάμο, Παπαζούδης, Άντονι.