Σάββατο 7 Απριλίου 2012

Κόκκινη ο Γκαλίτσιος, «τεσσάρα» για Λόκερεν!

Κόκκινη ο Γκαλίτσιος, «τεσσάρα» για Λόκερεν
Ο Γιώργος Γκαλίτσιος… «έκαψε» τη Λόκερεν στην αναμέτρηση με τη Μπίρσοτ για το β’ γκρουπ των πλέι-οφ του βελγικού πρωταθλήματος! Η ομάδα του Έλληνα άσου έμεινε με δέκα παίκτες στο 23ο λεπτό και… κατέρρευσε ολοκληρωτικά γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-1!

Η Λόκερεν προηγήθηκε στο 18’ με τον Χαρμπαόυι, ωστόσο, η αποβολή του Γιώργου Γκαλίτσιου ήταν ό,τι χειρότερο μπορούσε να συμβεί. Μέχρι το 28ο λεπτό το σκορ είχε έρθει… τούμπα και στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπίρσοτ πέτυχε ακόμη δύο γκολ για το 4-1.

Στο άλλο ματς της ημέρας, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, η αποστολή της Άντερλεχτ να αποσπαστεί όσο το δυνατόν περισσότερο από τη δεύτερη Κλαμπ Μπριζ στέφθηκε εν μέρει επιτυχής, αφού έμεινε στο 0-0 κόντρα στη Σταντάρ Λιέγης και πήρε μονάχα έναν βαθμό για να βρεθεί μόνη στο +2.

πηγή: sportfm.gr