Δευτέρα 30 Δεκεμβρίου 2013

Σαν να μην πέρασε μια μέρα!!

Ολοκληρώθηκαν τα υπόλοιπα 17 λεπτά της αναμέτρησης του Βύζαντα Μεγάρων με την Παναχαϊκή, με τις δυο ομάδες να μένουν στο ίδιο σκορ (2-4) με το οποίο είχαν σταματήσει πριν από 14 μέρες.

Σαν να μην πέρασε μια μέρα
Νικήτρια και τυπικά μετά από 14 ολόκληρες ημέρες είναι η ομάδα της Παναχαϊκής στον αγώνα με τον Βύζαντα Μεγάρων με σκορ (4-2).

Ο αγώνας που δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί στις 16 Δεκεμβρίου, λόγω της βλάβης στους προβολείς, είχε διακοπεί στο 73’ με την φιλοξενούμενη Παναχαϊκή να προηγείται με 4-2.

Το ματς άρχισε ξανά την Δευτέρα, από το λεπτό που σταμάτησε και τελικώς ολοκληρώθηκε χωρίς να αλλάξει τίποτα απολύτως.

Έτσι λοιπόν η ομάδα της Αχαΐας πήρε οριστικά τη νίκη με 4-2, στον εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής της Football League του 1ου όμιλου.

Θυμίζουμε ότι η Παναχαϊκή είχε πάρει το προβάδισμα (2-0)με τα δυο γκολ του Μπόζιτς στο 16’ και 22’ για να απαντήσει ο Βύζας Μεγάρων (2-2) με αυτά του Αρναρέλη στο 29’ και 35’. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Παπαδόπουλου είχε μπει πιο αποφασίστηκα και με τα τέρματα των Μαραγκουδάκη (46’) και Κοντογουλίδη (69’) είχε διαμορφώσει το 4-2.Πηγή: sport-fm.gr