Δευτέρα 14 Ιουλίου 2014

Τέταρτο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό!!

Το τέταρτο μετάλλιο μπήκε στην συλλογή της ελληνικής αποστολής στην τελευταία μέρα του Ευρωπαϊκού Εφήβων/Νεανίδων του Ντόρντεχτ, με τον Μυλωνά να τερματίζει τρίτος στα 50μ. ελεύθερο.

Τέταρτο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό!
Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Φώτης Μυλωνάς στα 50μ. ελεύθερο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων που γίνεται στο Ντόρντεχτ της Ολλανδίας.

Ο έλληνας πρωταθλητής στην τελευταία μέρα της διοργάνωσης κατέρριψε το πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων με 22:56, προσθέτοντας το τέταρτο μετάλλιο στην συνολική συγκομιδή της ελληνικής αποστολής, που συγκέντρωσε ακόμα ένα χρυσό και δύο αργυρά.

Ο Παναγιώτης Χιώτης κατέλαβε την έβδομη θέση στα 400 μέτρα Μικτή Ατομική με χρόνο 4:28:04 ενώ η Ηλέκτρα Λέμπλ δεν τα κατάφερε να περάσει στον τελικό και έμεινε στη 12η θέση στα 50 μέτρα πεταλούδα με επίδοση 27:95.

Στην έβδομη θέση τερμάτισαν και οι Χρήστου, Αϊβαλιώτης , Μυλωνάς και Χιώτης στον τελικό των 4x100 μέτρων στη Μικτή Ομαδική, με χρόνο 3:47:72.Πηγή: sport-fm.gr