Πέμπτη 23 Ιουλίου 2015

Και τώρα Κάραμπακ για τη Σέλτικ!!

Η Σέλτικ επικράτησε 4-1 στην Ισλανδία της Στιάρναρ και διπλασιάζοντας τις νίκες της, πέρασε στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου την περιμένει η Κάραμπακ.
Οι πρωταθλητές Σκωτίας είχαν το υπέρ του 2-0 από το πρώτο παιχνίδι, αλλά τα… χρειάστηκαν στο ξεκίνημα του ματς, καθώς μόλις στο 7ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ (1-0) με το γκολ του Φίνσεν.
Στη συνέχεια ωστόσο κατέφεραν να φέρουν τον αγώνα στα μέτρα τους με τον Μπίτον να ισοφαρίζει στο 33’ και τον Μόλγκροου να ολοκληρώνει την ανατροπή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (49’).
Το 3-1 έγινε στο 88ο λεπτό από τον Γκρίφιθς και ο Γιόχανσεν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
Έτσι η Σέλτικ πέρασε με δύο νίκες στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Επόμενος αντίπαλος της ομάδας του Ρόνι Ντέιλα είναι η πρωταθλήτρια Αζερμπαϊτζάν, Κάραμπακ, η οποία επικράτησε 1-0 της Ρούνταρ στο Μαυροβούνιο και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα, πήρε τη σπουδαία πρόκριση.
*Πηγή: England365.gr*