Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2015

Προπόνηση με τεσσάρα!!

Η Γεωργία έκανε περίπατο απέναντι στο Γιβραλτάρ με 4-0 σε ένα ματς που ουσιαστικά κρίθηκε στο τελευταίο 15λεπτο του πρώτου μέρους.

Προπόνηση με τεσσάρα!
Φόρτσαρε για ένα τέταρτο η Γεωργία και αυτό ήταν αρκετό, για να «καθαρίσει» το ματς με το Γιβραλτάρ και να πάρει την 3η νίκη της στον 4ο όμιλο για τα προκριματικά του EURO 2016. Εντυπωσιακό στοιχείο το γεγονός πως οι ηττημένοι συμπλήρωσαν παθητικό, 50 τερμάτων στα εννέα ματς που έχουν δώσει μέχρι τώρα στο γκρουπ.

Ο Βατσάτζε στο 30ο λεπτό μετά από ασίστ του Οκριασβίλι άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά μετά ο Οκριασβίλι από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το 2-0, ενώ ο Βατσάτζε ανέβασε τον δείκτη του σκορ μετά από ασίστ του Κομπακχίτζε. Το τελικό 4-0, διαμόρφωσε ο Καζαϊσβίλι στο 87ο λεπτό.