Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015

Βεργέτης: «Δημιουργήσαμε ευκαιρίες και είχαμε σωστή ανάπτυξη»

Στα δύο γκολ που πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης μέσα σε 7 λεπτά στη νίκη (1-3) στην έδρα του Κισσαμικού στάθηκε ο Στάικος Βεργέτης, ο οποίος τόνισε πως ομάδα του είχε σωστή ανάπτυξη για να φτάσει στη νίκη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα

«Παίξαμε πάρα πολύ καλά. Μέχρι τα δύο γκολ δύσκολο ήταν δύσκολο να επιβιώσεις στον αγωνιστικό χώρο και να παίξεις ποδόσφαιρο. Αλλά εμείς βάλαμε την μπάλα κάτω, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και είχαμε σωστή ανάπτυξη. Πετύχαμε ένα πάρα πολύ ωραίο γκολ και στο δεύτερο έγιναν όλα πολύ γρήγορα.

Έπεσε κάτω ο αντίπαλος και βγήκε μία βαθιά μπαλιά και μέχρι να καταλάβουμε αν είχε τραυματιστεί και τι έγινε είχαμε σκοράρει. Στο τέλος πετύχαμε και ένα τρίτο γκολ και εκμεταλλευτήκαμε τα λάθη του αντιπάλου. Σας εύχομαι καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και ευχαριστούμε για τη φιλοξενία».