Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2016

«Βόμβα» Κέρκυρας στη Ριζούπολη!! (video)

«Βόμβα» Κέρκυρας στη Ριζούπολη (video)

Τεράστια εκτός έδρας νίκη 2-1 και μάλιστα με ανατροπή για την Κέρκυρα επί του Απόλλωνα Σμύρνης. Δείτε τα γκολ του αγώνα!

Μεγάλης σημασίας νίκη για την Κέρκυρα επί του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη! Αν και βρέθηκε πίσω σκορ, μπόρεσε να επικρατήσει 2-1 και να κάνει μεγάλη ζημιά στους γηπεδούχους οι οποίοι έχουν μόλις έναν βαθμό διαφορά από τους σημερινούς αντιπάλους τους αλλά και τα Τρίκαλα.

Ο Απόλλωνας Σμύρνης άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Κονέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη με διπλή προσπάθεια.

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 48’ ο Κόντος εκτέλεσε ένα φάουλ από πλάγια θέση και η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα του Απόλλωνα.

Η Κέρκυρα σκοράρει και πάλι λίγο πριν το τέλος. Στο 87ο λεπτό ο Βενέτης χρίστηκε σκόρερ, στη δεύτερη κεφαλιά της φάσης μετά από εκείνη του Σουάνη.

Πρόσωπο του αγώνα ο προπονητής της Κέρκυρας, Αλέκος Βοσνιάδης ο οποίος επέστρεψε στη Ριζούπολη ως αντίπαλος και οδήγησε την ομάδα του στην νίκη επί της παλιάς του ομάδας.