Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2016

Χαμένη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ!! (videos)

Χαμένη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ (videos)

Την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου, έχασε ο ΑΠΟΕΛ μένοντας στο 1-1 με τον Άρη Λεμεσού. Αντιθέτως, ο Απόλλων έκανε σημαντικό βήμα, κερδίζοντας 2-0 της ΑΕΛ.

Μεγάλο βήμα για την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου έκανε ο Απόλλων Λεμεσού, καθώς επικράτησε με 2-0 της ΑΕ Λεμεσού στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «8», έστω και εάν αυτό ήρθε με αγχωτικό τρόπο. Και αυτό διότι, οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα δύο τέρματα της νίκης σε τρία λεπτά και προς το τέλος του ματς. Αρχικά, στο 81' ο Γκουιέ Γκνεκί και στο 83' ο Σλάβτσεφ, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης καθώς αναδείχθηκε εντός έδρας, ισόπαλος 1-1 με τον Άρη Λεμεσού και όλα είναι ανοιχτά ενόψει του επαναληπτικού. Και αυτό το παιχνίδι, κρίθηκε μέσα σε τρία λεπτά, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 15' με γκολ του Ράντι και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 18' με πέναλτι του Καβενάγκι.

Τα πρώτα ματς της φάσης των «8» του Κυπέλλου ΑΕΚ Λάρνακας-Ανόρθωση 3-0
Ομόνοια-Πάφος 4-0
Απόλλων Λεμεσού-ΑΕ Λεμεσού 2-0
ΑΠΟΕΛ-Άρης Λεμεσού 1-1