Δευτέρα 26 Απριλίου 2010

Το 2-1 ο Παναθηναϊκός

Σαμικά, Σμαραγδής και Λάππας πανηγυρίζουν... Μία νίκη μακριά από τη συμμετοχή του στον τελικό απέχει πλέον ο Παναθηναϊκός, μετά τη νίκη του επί του Αρη με 3-0 στο κλειστό της Γλυφάδας, στον τρίτο αγώνα της μεταξύ τους ημιτελικής σειράς για τα πλέι οφ της Α1 εθνικής των Ανδρών. Εξαιρουμένου του πρώτου σετ, στο οποίο οι "πράσινοι" δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα, οι "κιτρινόμαυροι" ήταν ανταγωνιστικοί στα επόμενα, χάνοντας το 2ο σετ και την ισοφάριση στις λεπτομέρειες. Η επόμενη αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο κλειστό των Βασιλικών, την προσεχή Πέμπτη.

Τα σετ: 25-21, 26-24, 25-23

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ζαγκούμνι 2, Αγκάμεζ 15, Σμαραγδής 6, Πανταλέων 5, Σαμικά 15, Λάππας 8, Παπαδημητρίου (λίμπερο, 75%), Χατζηαντωνίου 1, Ψάρρας, Μηνούδης.
ΑΡΗΣ: Κοβάσεβιτς 9, Τερζής 4, Μιλιβόγεβιτς 12, Πετρέας 8, Ρουμελιώτης 15, Κιόσης 7, Σάμαρτζιτς (λίμπερο, 62%), Κόλοβιτς, Τακουρίδης, Σαρικεϊσογλου.