Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2010

«Κόλλησε» στο μηδέν η Κύπρος

Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό που διεξήχθη στο Αμάν ανάμεσα στην Κύπρο και την Ιορδανία.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 αν και η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη είχε τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δημιούργησε ευκαιρίες για να πάρει την νίκη.

Η σημαντικότερη ευκαιρία για την ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη χάθηκε στο 43ο λεπτό όταν ο Σαφί έδιωξε με δυσκολία το σουτ του Χριστοφή και στην επαναφορά ο Χαραλαμπίδης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Για τους γηπεδούχους η σημαντικότερη ευκαιρία χάθηκε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου 45λέπτου όμως το σουτ του Αμίρ Τίντ σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.

Στην συνέχεια και λόγω των πολλών αλλαγών η απόδοση των φιλοξενούμενων έπεσε όμως η καλύτερη στιγμή δημιουργήθηκε στο 58’ με τον Εφραίμ να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση.

ΚΥΠΡΟΣ: Γιωργαλλίδης (54' Κίσσας), Πουρσαϊτίδης, Μ. Ηλία (73' Αλωνεύτης), Χρίστου (46' Μερκής), Σολωμού (54' Ντομπρασίνοβιτς), Χρ. Μιχαήλ, Σατσιάς (64' Μυτίδης), Χαραλαμπίδης, Παναγή, Χριστοφή (58' Κωνσταντίνου), Εφραίμ