Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2010

Τι έχασες ρε Καταρ-αμένε;

Ούτε το δώρο του τερματοφύλακα του Ουζμπεκιστάν δεν εκτίμησε ο Φαχάντ Χαλφάν του Κατάρ στη διάρκεια της αναμέτρησης των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Ασιατικού Κυπέλλου.

Ο 18χρονος επιθετικός-που μάλλον θα πρέπει να πάψει να χαρακτηρίζεται τέτοιος-επωφελήθηκε από τη... μαγική προσποίηση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Μάζεψε την μπάλα και θαμπωμένος από τη σκέψη των πρωτοσέλιδων της επόμενης ημέρας με τους διθυράμβους για το πρόσωπο του, ήταν έτοιμος να σκοράρει χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του στις καθυστερήσεις.

Αμ δε! Συνέκλινε από την τελική γραμμή προς τη μικρή περιοχή για να σιγουρέψει το γκολ και κατάφερε να το χάσει στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Τα μαύρα φίδια των τύψεων έγιναν ακόμη περισσότερα γύρω του, όταν η ομάδα του έχασε με 1-0 στην παράταση.