Κυριακή 22 Μαΐου 2011

«Ζάλισε» τον Πανσερραϊκό η Δόξα Δράμας (6-0)!!

Παρότι επρόκειτο για φιλικό παιχνίδι δοκιμών και… συμπερασμάτων, η Δόξα Δράμας συνέτριψε με 6-0 τον Πανσερραϊκό στη Δράμα, παρουσία περίπου χιλίων φιλάθλων της και έδειξε να βρίσκεται σε πραγματικά εκπληκτική κατάσταση. Οι «μαυραετοί» που προετοιμάζονται για τη συμμετοχή τους στη διαδικασία των play-off -ανάλογα με τις εξελίξεις στο θέμα των αδειοδοτήσεων- με τέτοιες εμφανίσεις, δεν έχουν να φοβηθούν πραγματικά τίποτα…
Το σκορ για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου άνοιξε στο 38′ ο Μαρκόφσκι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0, που έμελλε να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 53′ ο Αλεξάντροβιτς από κοντά έκανε το 3-0, στο 63′ ο Καπέλ διαμόρφωσε το 4-0 και στο 68′ ο Αλεξάντροβιτς σκόραρε και πάλι για το 5-0. Τον θρίαμβο της Δόξας Δράμας «σφράγισε» στο 78′ ο Μαρσέλο Ντε Φαρία, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Πανσερραϊκού κι έκανε το 6-0!!