Κυριακή 22 Μαΐου 2011

Κυπελλούχος η Σάλκε με πεντάρα (video)!!

Εύκολη δουλειά είχε η Σάλκε στον τελικό του κυπέλλου Γερμανίας επικρατώντας με 0-5 της Ντούισμπουργκ. Η διαφορά των δύο ομάδων φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο μιας και τις χωρίζει μία κατηγορία.
Η Σάλκε κατάφερε από νωρίς να μπει μπροστά στον αγώνα, όταν ο Ντρέξλερ άνοιξε το σκορ στο 18΄, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χούντελααρ πέτυχε το 2-0. Στο 42΄ ουσιαστικά η Σάλκε «καθάρισε» την υπόθεση νίκη όταν ο Χέβεντες πέτυχε το 3-0. Στην επανάληψη η Σάλκε πέτυχε ακόμα δυο γκολ με τους Χουράδο στο 55΄ και Χούντελααρ στο 70΄.
Σάλκε (Ραλφ Ράνγκνικ): Νόιερ, Χέβεντες, Παπαδόπουλος, Μέτσελντερ, Σαρπέι (43’ Εσκουδέρο), Κλούγκε (81’ Ουτσίντα), Χουράδο, Φαρφάν, Ντράξλερ (72’ Μάτιπ), Ραούλ, Χούντελααρ.
Ντούισμπουργκ (Μίλαν Σάσιτς): Γέλντελ, Κερν (77’ Εξσλάγκερ), Ράιχε (60’ Τρόγιαν), Μπάιτς, Βεϊνιό, Μπάνοβιτς, Σουκάλο, Γιλμάζ, Γκρλιτς, Σαχάν, Σέφλερ.