Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

Ο Μποντμέρ έσωσε απ´ το κάζο την Παρί!!

Οι απογοητευτικές εμφανίσεις της Παρί Σεν Ζερμέν στην έναρξη της σεζόν μπορεί να αποδειθούν ικανές και να της στερήσουν το πρωτάθλημα. Αυτή τη φορά, η Εβιάν ήταν αυτή που αποκόμισε βαθμό (2-2), με τον Μποντμέρ να «σώζει» τους Παριζιάνους στο 81ο λεπτό.

Ο Λερουά άνοιξε το σκορ για την ομάδα όπου αγωνίζεται και ο Γκοβού, ενώ στο 20ο λεπτό ο Σαγκμπό έδωσε προβάδισμα ασφαλείας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου το «αστέρι» της PSG, Χαβιέ Παστόρε, μείωσε, ενώ στο 81ο λεπτό ο Μποντμέρ χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας.

Την ίδια ώρα, Ρεν και Νανσί έμειναν στο 1-1, με τον Μοντάνο να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 19ο και τον Λουίζ να ισοφαρίζει στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.