Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

Πάρτι στο ντέρμπι η Τότεναμ!!

Μπορεί να ξεκίνησε θετικά τη σεζόν, αλλά η Λίβερπουλ στα δύσκολα παιχνίδια δείχνει πως δεν τα φέρνει πέρα. Μετά την ήττα από τη Στόουκ, γνώρισε και τον διασυρμό από την Τότεναμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» με 4-0. Με 9 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League έπιασε πολύ καλή απόδοση και δεν άφησε περιθώρια στους «ρεντς» να διεκδικήσουν κάτι καλό. Ο Λούκα Μόντριτς μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ στο 28ο λεπτό ο Άνταμ δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτημα.

Το σκορ μέχρι την ανάπαυλα έμεινε ως είχε, ενώ στην επανάληψη, για τα πρώτα 15 λεπτά τα πράγματα ήταν ισορροπημένα.Στο 63', όμως, ο Σκρτελ αποβλήθηκε και αυτός και αυτομάτως... το παιχνίδι τελείωσε. Στο 66' ο Ζερμέν Ντεφόε, ενώ μετά τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ που με γκολ στο 68ο και το 93ο λεπτό «έγραψε» το τελικό 4-0.

πηγή: theplayer.gr