Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

Πού ΠΑΣ, ρε Σιδηρόπουλε;

Εύκολη νίκη του ΠΑΣ στους "Ζωσιμάδες", με 3-1 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, παρά το πέναλτι που έδωσε ο Σιδηρόπουλος υπέρ των φιλοξενούμενων. Οπαδοί του Ηρακλή στο γήπεδο!
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννενα, στους “Ζωσιμάδες”, εναντίον του Αστέρα Τρίπολης με 3-1. Οι παίκτες του Στεφάν Ντεμόλ εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και πήραν τους τρεις βαθμούς, φτάνοντας τους τέσσερις συνολικά μετά από τρεις αγωνιστικές, σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν. Ειδικά στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να προηγούνται ακόμα και με δύο γκολ, καθώς δημιούργησαν ευκαιρίες και, γενικά, είχαν το πάνω χέρι στο ματς.
Το σκορ άνοιξε ο Μπακαγιόκο στο 21΄ (1-0), με ωραία ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Η Τρίπολη, όμως, ήταν τυχερή και με... τραβηγμένο πέναλτι που έδωσε ο Σιδηρόπουλος, έκανε το 1-1 στο 38ο λεπτό με τον Τσαμπούρη. Ένα σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν περισσότερο προσεκτικοί στην τελική τους προσπάθεια και για αυτό τον λόγο κατάφεραν να πάρουν σχετικά εύκολα τη νίκη. Το προβάδισμα στον “Αγιαξ” έδωσε στο 58ο λεπτό ο Γεωργίου, μετά από ωραία σέντρα του Τζημόπουλου (2-1), με τον Ζαϊρί να βάζει το κερασάκι στην τούρτα με προσωπική ενέργεια, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 3-1.
Εντύπωση προκάλεσε η παρουσία οπαδών του Ηρακλή στη θύρα των φιλοξενούμενων, που φώναζαν υβριστικά συνθήματα κατά του Αστέρα Τρίπολης, λόγω της γνωστής τους κόντρας στο θέμα του υποβιβασμού του Γηραιού.
Διαβάστε πώς παρουσίασε live το παιχνίδι ο σκύλος:
93΄ Λήξη του ματς
89΄ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ράγιος έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κηπουρού.
85΄ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με τον Ζαϊρί, 3-1! Ο Μαροκινός χαφ έκανε ωραία κούρσα, απέφυγε τον αντίπαλό του μέσα στην περιοχή του Αστέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χακόμπο.
80΄ Κίτρινη στον Πάντο
79΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ζαϊρί στη θέση του ΝτεΒινσέντι
75΄ Κίτρινη στον Τσαμπούρη
74΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ: O Ανδράλας στη θέση του Γεωργίου
70΄ Τελευταία αλλαγή, η τρίτη, για την Τρίπολη: O Εγκόν στη θέση του Ουσέρο
63΄ Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Ουσέρο, αλλά ο Κηπουρός έδιωξε την μπάλα
60΄ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου
58΄ ΓΚΟΛ για τoν ΠΑΣ, 2-1! Ο Τζημόπουλος με μακρινή μπαλιά βρίσκει τον Γεωργίου, με τον τελευταίο να κατεβάζει ιδανικά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα Τρίπολης.
57΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κυργιάκος στη θέση του Πατσατζόγλου
56΄ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ροτζέριο στη θέση του Περόνε
48΄ Δυνατό σουτ του Μπεσέρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αστέρα Τρίπολης
46' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ράγιος στην θέση του Αργυρόπουλο
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45 +3'' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποδοκιμασίες και πάλι στον Σιδηρόπουλο από τους οπαδούς του ΠΑΣ Γιάννινα

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
40' Ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά το ματς, λόγω των υβριστικών συνθημάτων προς το πρόσωπό του από τους οπαδούς των γηπεδούχων
38' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης και 1-1! Ο Τσαμπούρης ευστόχησε από τα 11 βήματα. Πρώτο φετινό γκολ για τους Αρκάδες
36' "Τραβηγμένο" πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Σιδηρόπουλος θεώρησε ότι ο Λίλα μάρκαρε αντικανονικά τον Ουσέρο. Όμως, ο Ουσέρο φαίνεται περισσότερο να βουτάει για να κερδίσει το πέναλτι
21' Γκολ για τον ΠΑΣ, με τον Μπακαγιόκο και 1-0! Με ωραία ατομική ενέργεια λίγο έξω από την περιοχή, ο Ιβοριανός επιθετικός άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ
14' Δύο γκολ έχουν ακυρωθεί σωστά ως οφσάιντ για τον ΠΑΣ Γιάννινα