Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2011

Super Lig: Γλίτωσε τα χειρότερα η Γαλατασαράι!!

Πραγματοποιώντας πολύ κακό παιχνίδι, αλλά δείχνοντας ψυχή στο τέλος, η Γαλατασαράι πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Καρντεμίρ Καραμπιούκσπορ (1-1). Με 10 η «τσιμπόμ» από το 14ο λεπτό.

Το παινχίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Μουσλέρα αντίκρισε την απ' ευθείας κόκκινη κάρτα. Ο Τερίμ «θυσίασε» τον Άλμπερτ Ριέρα για να περάσει στην αναμέτρηση τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα, και αυτόματα έχασε σε δημιουργία.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και με αργό ρυθμό, αλλά η Καραμπιούκσπορ κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 73' με τον Οζνέγκ. Η Γαλατασαράι έδειξε να τα χάνει, αλλά στο 83ο λεπτό ο Φελίπε Μέλο ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι και ευστόχησε για να «γράψει» το τελικό 1-1.