Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Τη… διέλυσε!!

Τη… διέλυσε!
Σε εύκολη υπόθεση εξελίχθηκε η αναμέτρηση της 24ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος για την Μπριζ, η οποία διέλυσε με 5-1 την Γκέρμιναλ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το χορό των τερμάτων πολύ νωρίς, αφού από το 4’ κιόλας λεπτό ο Ακπάλα έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του, με τον Μπακένγκα να διπλασιάζει τα τέρματα για την Μπριζ στο 26’λεπτό.

Το… πανηγύρι της Μπριζ συνεχίστηκε αφού μόλις ένα λεπτό αργότερα (27’) ο Λεστιέν έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Γκέρμιναλ ήταν να μειώσει στο 34’ λεπτό. Ωστόσο, ο Ακπάλα δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα, αφού στο 40’ λεπτό έκανε το 4-1 με δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το τελικό αποτέλεσμα 5-1 διαμόρφωσε ο Ραφαέλoφ στο 59’ λεπτό. Με την εν λόγω νίκη η Κλαμπ Μπριζ ισοβαθμεί στην δεύτερη θέση με Γάνδη.