Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Διπλό το κακό για τη Μαρσέιγ!!

Διπλό το κακό για τη Μαρσέιγ!
Το… φυσάει και δεν κρυώνει η Μαρσέιγ!

Οι Μασσαλοί γνώρισαν την ήττα με σκορ 1-0 στην έδρα της Τρουά, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 9η αγωνιστική της Ligue 1 και πλέον συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με την Παρί Σεν Ζερμέν.

Μάλιστα, τα άσχημα μαντάτα ήρθαν για την ομάδα του Μπο, από το 18ο λεπτό, όταν ο Πιερ Αντρέ Ζινιάκ τραυματίστηκε σοβαρά στον αριστερό του αστράγαλο και αποχώρησε για το νοσοκομείο προκειμένου να υποβληθεί σε εξετάσεις.

Το μοναδικό γκολ του ματς ήρθε στο 88ο λεπτό από τον Νιβέ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μανταντά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και με αυτό τον τρόπο χάρισε την πρώτη νίκη της Τρουά στο φετινό Championnat!