Κυριακή 27 Ιουλίου 2014

Brasileiro: Άπιαστη η Κρουζέιρο!! (videos)

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η πρωτοπόρος του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, Κρουζέιρο, με 5-0 σε βάρος της Φιγκουιρένσε.
Απαιτήθηκε πέναλτι του Λούκας Μπόργκες στο 41ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι Μάρκος Γκονσάλβες, Ντεντέ, Ρικάρντο Γκουλάρτ και Νταγκομπέρτο προσέδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Στη δεύτερη θέση της κατάταξης βρέθηκε η Ιντερνασιονάλ, καθώς επιβλήθηκε με 1-0 της Μπαΐα χάρη σε γκολ του Ουέλινγκτον Σίλβα στο 66ο με μακρινό σουτ, το οποίο… έπνιξε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μαρσέλο Ντο Νασιμέντο.
Σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro, ο Ρίλντο, ο Γκάμπριελ και ο Ντιέγκο Καρντόσο σκόραραν στο 3-0 της Σάντος επί της Σακεποένσε. Τέλος, η Βιτόρια εκμεταλλεύτηκε δεύτερη κίτρινη στον Σέρχιο Εσκουντέρο από το 38ο και πέρασε με 3-1 από την έδρα της Κρισιούμα χάρη σε δύο γκολ του Κάιο και απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άιρτον Γκανίνο, ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε ο Σερζίνιο στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
7
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr