Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2014

Η φωτοβολίδα του Ορέχα!! (video)

Μέσα σ’ ένα λεπτό έγιναν όλα τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα  στην αναμέτρηση της Χιμνάσια με την Μπάνφιλντ για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος  Απερτούρα στην Αργεντινή που φιλοξενήθηκε στο «Χουάν Καρμέλο Σερίγιο» της Λα Πλάτα.

Οι γηπεδούχοι ήταν μετά από ένα άσφαιρο και από τις δύο πλευρές πρώτο 45λεπτο με ένα εκπληκτικό πραγματικά γκολ.
Πιο συγκεκριμένα ο Φακούντο Ορέχα πήρε την μπάλα  λίγα μέτρα μετά τη σέντρα προχώρησε αρκετά και με μία βολίδα με εντυπωσιακό φάλτσο από περίπου 30 μέτρα κεραυνοβόλησε τον γκολκίπερ  Γκασπάρ Σέρβιο της Μπάνφιλντ για το 1-0.
Μπορεί η αντίδραση των φιλοξενούμενων να ήταν άμεση με το γκολ του  Νίκολας Μπερτόλο το αμέσως επόμενο λεπτό αλλά αναμφίβολα το χαϊλάιτ του  ματς  και πιθανότατα της αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της χώρας του ταγκό ήταν το γκολ του Ορέχα.

*Πηγή: onsports.gr*