Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

Κάλλιο αργά παρά ποτέ!!

Την πρόκριση στην ημιτελική φάση του κυπέλλου Ολλανδίας πήρε δύσκολα στην παράταση η Τσβόλε, αν και είχε προηγηθεί νωρίτερα με 2-0, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Καμπούρ με 3-2.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ
Παρότι καρδιοχτύπησε τους φίλους της, η Τσβόλε προκρίθηκε στον ημιτελικό του κυπέλλου Ολλανδίας μετά την εκτός έδρας νίκη της στην παράταση με 3-2 επί της Καμπούρ.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 24’ με το Λαμ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η Τσβόλε διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ράιαν Τόμας στο 50’ αποκτώντας τεράστιο προβάδισμα για τη νίκη. Όμως ο Νάρσινγκ είχε άλλη γνώμη και με δυο γκολ στο 55’ και το 60’ ισοφάρισε σε 2-2. Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι το τέλος του 90λέπτου οδηγώντας το ματς σε παράταση.

Εκεί όμως τη διαφορά έκανε ο Λουκόκι, ο οποίος στο 108’ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Τσβόλε, η οποία το κράτησε φτάνοντας στους «4» της διοργάνωσης. *Πηγή: sport-fm.gr*