Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

Νίκη με… Νέτο βασικό!!

Με το γκολ του Λόμπαερτς στις καθυστερήσεις η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης επικράτησε με 3-2 της Λέγκια Βαρσοβίας, με τον Λουίς Νέτο να αγωνίζεται για 71 λεπτά.

Νίκη με… Νέτο βασικό
Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά στην Τουρκία, όπου πραγματοποιεί την προετοιμασία της, η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, επικρατώντας 3-2 της Λέγκια Βαρσοβίας, χάρη σε γκολ του Λόμπαερτς στις καθυστερήσεις.

Στο συγκεκριμένο ματς, ο Λουίς Νέτο, ο οποίος εξακολουθεί να απασχολεί τον Ολυμπιακό, ξεκίνησε ως βασικός και αντικαταστάθηκε στο 71ο λεπτό.

Πολύ δυνατά μπήκε η ρωσική ομάδα καθώς χωρίς καν να συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα προηγούνταν ήδη 2-0 με τους Σμολνίκοφ (14’) και Ντάνι (28’).

Ωστόσο, η Λέγκια περίπου δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε με πέναλτι του Σα (30’), ενώ στο 66’ ο Κούτσαρζικ έφερε το ματς στα ίσα, για να έρθει ο Λόμπαερτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και να διαμορφώσει το τελικό 3-2.*Πηγή: sport-fm.gr*