Πέμπτη 29 Ιανουαρίου 2015

Γλίτωσε το κάζο η Γιουβέντους!! (video)

Η Πάρμα έτρωγε σίδερα, η Γιουβέντους μπλόκαρε και κινδύνεψε σοβαρά, όμως ο Αλβάρο Μοράτα την έβγαλε ασπροπρόσωπη από το «Ένιο Ταρτνίνι» και με το 1-0 της έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά.

Γλίτωσε το κάζο η Γιουβέντους (video)
Τα βρήκε σκούρα η Γιουβέντους στο «Ένιο Ταρντίνι» αλλά στο τέλος κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, επικρατώντας 1-0 επί της Πάρμα.

Οι γηπεδούχοι, που παρότι η βασική τους έννοια είναι το πρωτάθλημα, πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις βάζοντας δύσκολα στους «μπιανκονέρι» από το ξεκίνημα του ματς. Η ομάδα του Αλέγκρι, που έκανε rotation, δεν μπορούσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική και λίγες φορές άγχωσε την αντίπαλη άμυνα. Μάλιστα, λίγο έλειψε να βρεθεί φάτσα με τον αποκλεισμό, αφού στο πρώτο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου οι «παρμέντσι» ήταν εξαιρετικοί και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες.

Τελικά, ενώ όλα έδειχναν παράταση ο Άλβαρο Μοράτι, που λίγο νωρίτερα είχε μπει στο ματς, έδωσε τη λύση και με κοντινό πλασέ χάρισε τη νίκη – πρόκριση στην ομάδα του.