Κυριακή 19 Απριλίου 2015

Επικεφαλής η Γουότφορντ, προδόθηκε η Μπόρνμουθ!!

Κερδισμένη της 44ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ είναι η Γουότφορντ, η οποία εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών της Μπόρνμουθ, και με τη νίκη της με σκορ 1-0 επί της Μπέρμιγχαμ ανέβηκε μόνη στην κορυφή της κατηγορίας!
Το χρυσό τέρμα των νέων πρωτοπόρων σημείωσε στο 56’ ο Κάθκαρτ, χαρίζοντας στην ομάδα του την τέταρτη σερί νίκη της και το πάνω χέρι όσον αφορά τον τίτλο, αλλά και την απευθείας άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.
Στα άλλα ματς, η Μπόρνμουθ παρουσιάστηκε ξανά κατώτερη των περιστάσεων και έχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη επί της Σέφιλντ, δεχόμενη την ισοφάριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων (2-2). Το αποτέλεσμα αυτό τη διατήρησε στη δεύτερη θέση, στο -1 από την κορυφή.
Καταπληκτικό το ντέρμπι ανάμεσα στην Χάντερσφιλντ και τη Ντέρμπι, ολοκληρώθηκε με σκορ 4-4, στερώντας από την φιλοξενούμενη Κάουντι την ευκαιρία να εδραιωθεί στην 5η θέση της βαθμολογίας.