Κυριακή 7 Ιουνίου 2015

ΠΑΟΚ με… τρέλα!!

Τι κι αν για τρία δεκάλεπτα ήταν… εκτός; Τι κι αν βρέθηκε να χάνει με δέκα στο 30’; Ο ΠΑΟΚ «βομβάρδισε» στην τελευταία περίοδο και επικράτησε του Άρη με 67-60, κάνοντας το 1-0 στους μικρούς τελικούς.

ΠΑΟΚ με… τρέλα!
Με… μαγκιά και «βομβαρδισμό» απ’ τα 6,75, ο ΠΑΟΚ έδειξε στον πρώτο αγώνα ποιος είναι «αφεντικό» στη Θεσσαλονίκη!

Αν και οι ασπρόμαυροι παρουσίασαν πολύ κακή εικόνα, βρέθηκαν να χάνουν και με δέκα (39-49), εν τέλει με επιμέρους σκορ 28-11 (6 τρίποντα από πλευράς γηπεδούχων) στην τέταρτη περίοδο, έφεραν τα πάνω-κάτω και πήραν τη νίκη με 67-60, κάνοντας το 1-0 στη σειρά των μικρών τελικών.

15 πόντους είχε ο Μπρέμερ, 13 ο κομβικός Όντουμ (9 ριμπάουντ), ενώ double double έκανε ο Λάνγκφορντ με 11 πόντους και 10 «σκουπίδια». Από πλευράς κιτρίνων, 15 σημείωσε ο Τόμας, 11 ο Πάσαλιτς, ενώ ο Βεζένκοφ έμεινε μακριά απ’ τον καλό του εαυτό με μόλις 6π.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 31-31, 39-49, 67-60

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μπρέμερ 15 (4), Λάνγκφορντ 11 (1), Κάρτερ 9 (1), Τσόχλας 6 (2), Δέδας, Μαργαρίτης 9 (1), Κώττας, Όντουμ 13 (3), Χαριτόπουλος 2, Σαλούστρος 2

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 11 (2), Τσιάρας, Ριντ 2, Τόμας 15 (3), Χαρίσης 6, Βεζένκοφ 6 (2), Νέιμικ 2, Μούρτος 8 (1), Σίμτσακ 10 *Πηγή: sport-fm.gr*