Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

«Υπόκλιση» της Ίντερ στη Γιουβέντους!! (video)

«Υπόκλιση» της Ίντερ στη Γιουβέντους (video)

Έστω κι αν ο Κιελίνι αποχώρησε τραυματίας, η Γιουβέντους νίκησε 2-0 την Ίντερ δείχνοντας πόσο θέλει και τον εφετινό τίτλο.

Μπορεί η Νάπολι να της έχει βάλει δύσκολα, αλλά η Γιουβέντους δεν μασάει. Σήμερα έχοντας απέναντί της την Ίντερ στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής νίκησε 2-0 και έδειξε πόσο πολύ θέλει και τον εφετινό τίτλο.

Η «Μεγάλη Κυρία» μπορεί να ήταν κουρασμένη από την μεγάλη αναμέτρηση με την Μπάγερν, μπορεί να ήρθε και ο τραυματισμός του Κιελίνι, αλλά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς και να διατηρηθεί στην κορυφή μεταφέροντάς πλέον το άγχος στην Νάπολι που τη Δευτέρα παίζει με την Φιορεντίνα.

Η Ίντερ κατάφερε να προβάλει αντίσταση μόνο στα πρώτα λεπτά και να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της για 47 λεπτά. Έστω κι αν χρειάστηκε μια τεράστια απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ερνάνες στα πρώτα λεπτά.

Στο 47ο λεπτό όμως δεν κατάφερε να κάνει κάτι. Σε αυτό το σημείο ο Μπονούτσι άνοιξε το σκορ δίνοντας την ώθηση που ήθελε η Γιουβέντους για να πάρει και την τελική νίκη. Στο 87ο λεπτό ο Μοράτα με πέναλτι έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Αυτή ήταν άλλη μια νίκη της «Μεγάλης Κυρίας» απέναντι στην Ίντερ η οποία έχει από το 2012 να «δει» νίκη στο Τορίνο.