Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016

Εύκολα στα ημιτελικά η Παρί!!

Εύκολα στα ημιτελικά η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε εύκολα από την έδρα της Σεντ Έντιεν με σκορ 3-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας. Μαζί της πέρασαν και οι Σοσό, Λοριάν.

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε σαν... σίφουνας με 3-1 από την έδρα της Σεντ Εντιέν και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας. Το σκορ άνοιξε στο 12' ο Καβάνι, ενώ στο 34' ο Μαρκίνιος έγραψε το 2-0. Η Σεντ Εντιέν μείωσε τρία λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου με πέναλτι του Εϊσέρικ αλλά στην επανάληψη δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Σιρίγκου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λούκας Μόουρα.

Στους «4» προκρίθηκαν, επίσης, και οι Σοσό, Λορίαν. Η πρώτη απέκλεισε στην παράταση με 3-2 τη Ναντ, ενώ η δεύτερη ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Αζαξιό με 3-0.