Δευτέρα 3 Μαΐου 2010

Δέχθηκε 2 κίτρινες κάρτες αλλά... δεν αποβλήθηκε ο Μπούσκετς

http://www.contra.gr/images/busquets_yellow_030510.jpgΑνθρωποι είμαστε και λάθη γίνονται ακόμη και στις καλύτερες... οικογένειες όπως είναι η Primera Division. Στην αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με τη Βιγιαρεάλ στο "Μαδριγάλ" ο Σέρχιο Μπούσκετς αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες αλλά δεν αποβλήθηκε!

Ο μέσος των καταλανών τιμωρήθηκε με κάρτα στο 63ο λεπτό για χέρι κι ενώ η ομάδα του είχε το προβάδισμα στο σκορ με 3-0. Στο 79ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έβγαλε και δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπούσκετς, όχι όμως και την κόκκινη!

Σε εκείνο το σημείο λειτούργησαν άψογα τα αντανακλαστικά και η αντίληψη του Πεπ ΓΚουαρντιόλα. Αμέσως μόλις κατάλαβε ότι ο διαιτητής είχε κάνει λάθος αντικατέστησε τον Μπούσκετς ο οποίος είχε το θράσος να δώσει και το χέρι του στον άρχοντα του αγώνα πριν αποχωρήσει!