Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2011

Έκανε την ανατροπή, έμεινε κοντά

Αν και δυσκολεύτηκε, ο ΟΦΗ πήρε μία σπουδαία νίκη εντός έδρας κόντρα στον Ιωνικό με 3-1 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Football League.
Έκανε την ανατροπή, έμεινε κοντά (ΒΙΝΤΕΟ)
Το τρίποντο αυτό ήταν απαραίτητο για τους Κρητικούς, ειδικά μετά τις νίκες των πρωτοπόρων ΠΑΣ Γιάννενα και Παναιτωλικού αλλά και το «διπλό» του Λεβαδειακού μέσα στη Φυλή, ενώ αξίζει να αναφέρουμε πως με τη σημερινή νίκη έφτασαν τους 39 βαθμούς και ανέβηκαν τρίτοι.
Όσον αφορά την εξέλιξη του ματς, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά στο παιχνίδι, καθώς μόλις στο 12’ ο Βλάχος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Η απάντηση του ΟΦΗ όμως ήταν άμεση, καθώς στο 33’ ο Ανέστης Αγρίτης, ισοφάρισε σε 1-1. Το γκολ αυτό ανέβασε ψυχολογικά τους γηπεδούχους, οι οποίοι συνέχισαν να πιέζουν και τελικά δύο λεπτά πριν το τέλους του πρώτου ημιχρόνου έκαναν το 2-1 με τον Καπάνταη.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΟΦΗ ήταν και πάλι καλύτερος, πέτυχε και ένα τρίτο γκολ και πάλι με τον Καμπάνταη στο 68’ και «καθάρισε» το ματς.