Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2011

Χαμογέλασαν οι φιλοξενούμενοι!

Στην επανέναρξη του Τσάμπιονς Λιγκ, χαμογέλασαν οι φιλοξενούμενοι. Η Τότεναμ έφυγε από την Ιταλία με νίκη 1-0 επί της Μίλαν, χάρη σε ένα γκολ του Πίτερ Κράουτς και έκανε ένα πολύ μεγάλο βήμα για την πρόκριση στους «8» της διοργάνωσης.

Έσπασαν «καρδιές» στο τέλος στο Μιλάνο. Ο διαιτητής δεν μέτρησε το γκολ του Ιμπραήμοβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στα χέρια ήρθαν ο Γκατούζο με ένα μέλος του τεχνικού επιτελείου της Τότεναμ.

Την ίδια στιγμή, η άλλη φιλοξενούμενη ομάδα, η Σάλκε έπαιρνε ισοπαλία 1-1 με την Βαλένθια στο «Μεστάγια». Πρόσωπο της βραδιάς ο Ραούλ, ο οποίος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, και έτσι έγινε με 71 τέρματα έγινε ο πρώτος σκόρερ στη λίστα όλων των εποχών στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά και με 139 συμμετοχές έπιασε τον Μαλντίνι στην κορυφή της σχετικής λίστας.Αναλυτικά το πρόγραμμα: