Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου 2011

Περπάτησε... για να ξεχάσει ο Σέζαρ !

Περπατώντας πήγε από το «Σαν Σίρο» στο σπίτι του ο γκολκίπερ της Ιντερ, Ζούλιο Σέζαρ. Απαρηγόρητος ήταν ο γκολκίπερ των «ροσονέρι» για το γκολ που δέχτηκε στο 90ο λεπτό και με το οποίο η Μπάγερν Μονάχου έφυγε νικήτρια από το Μιλάνο με 1-0, στο πρώτο παιχνίδι της φάσης των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Τα ΜΜΕ της Ιταλίας αναφέρουν ότι ο διεθνής πορτιέρο άφησε το αυτοκίνητό του στο πάρκινγκ του γηπέδου και περπάτησε τη (μικρή) διαδρομή μέχρι το σπίτι του, αφού προηγουμένως ζήτησε συγνώμη από τους οπαδούς και τους συμπαίκτες του για την φάση του τελευταίου λεπτού, όπου δεν κατάφερε να μπλοκάρει το σουτ του Ρόμπεν δίνοντας την ευκαιρία στον Γκόμες να πετύχει το γκολ της νίκης των Βαυαρών.

«Ήταν μία κακή βραδιά. Μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε", τόνισε σήμερα στους δημοσιογράφους ο ιδιοκτήτης της Ιντερ, Μάσιμο Μοράτι και πρόσθεσε: "Ο Ζούλιο έχει κάνει απίθανα παιχνίδια στο παρελθόν».