Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

2x2 οι Σέρρες, σεφτέ ο Αστέρας!!

Την πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Football League σημείωσε ο Εθνικός Αστέρας με θύμα τον Βύζαντα, ενώ στο άλλο ματς των 15:00 ο Πανσερραϊκός έκανε το "δύο στα δύο", επικρατώντας 3-1 της Επανομής.
2x2 οι Σέρρες, σεφτέ ο Αστέρας
Η ομάδα της Καισαριανής "καθάρισε" το ματς από το πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο φρόντισε να διατηρήσει το προβάδισμα.
Με τη συμπλήρωση ενός δεκαλέπτου, ο Καούνος άνοιξε το σκορ με πλασέ, ενώ στο 36', ο Νάστος διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.
Τέσσερα λεπτά νωρίτερα, ο Αστέρας θα μπορούσε να πετύχει κι άλλο γκολ, όμως, το σουτ του Χαϊκάλη τράνταξε το δοκάρι του Κοτταρά.
Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε ο Πανσερραϊκός.
Τα "λιοντάρια" πήραν το προβάδισμα μόλις στο 7ο λεπτό με σουτ του Στεφανίδη, για να ισοφαρίσει στο 30' ο Τάσιο.
Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε παρά μόνο για ένα λεπτό, όμως, αφού ο Βρούτσινα με πλασέ έβαλε ξανά σε θέση οδηγού την ομάδα του Παύλου Δημητρίου.
Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε κριθεί από το πρώτο μέρος, αν το σουτ του Βρούτσινα στο 43' δεν κατέληγε στο δοκάρι του Φιρινίδη.Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βουτσιάς με πλασέ.