Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

"Σεληνιασμένος" ο Φαν Πέρσι!!

Ο ασταμάτητος Ρόμπι Φαν Πέρσι πέτυχε 2 γκολ στη νίκη των «κανονιέρηδων» επί της Νόριτς με 2-1 κι έφτασε τα 13 σε 12 ματς!
"Σεληνιασμένος" ο Φαν Πέρσι
Στο 17` ο Μερτεζάκερ έκανε τραγικό λάθος, ο Μόρισον μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον Σέζνι για το 0-1. Από εκεί και πέρα η Άρσεναλ πίεσε πάρα πολύ και μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών έφτασε στο 1-1 με τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι στο 27ο λεπτό. Ο Ζερβίνιο μπήκε από δεξιά, γύρισε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχή και ο Ολλανδός απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.
Η Άρσεναλ ήταν η μόνη ομάδα που μπήκε στο γήπεδο στην επανάληψη και αρχικά έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Ζερβίνιο. Η πίεση των «κανονιέρηδων» συνεχίστηκε και απέδωσε καρπούς στο 60'.
Ο Σονγκ έκανε την κάθετη πάσα για τον Φαν Πέρσι, ο οποίος με πανέμορφο πλασέ έκανε το 2-1. Η Άρσεναλ ήταν καλύτερη και στη συνέχεια και είχε και δοκάρι με τον Γουόλκοτ στο 87'.

πηγή: sportdog.gr