Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012

Την πάτησε στο τέλος η Τσεχία!!

Την πάτησε στο τέλος η Τσεχία
Λίγα λεπτά χώριζαν την Τσεχία από τη νίκη στο Δουβλίνο επί της Ιρλανδίας, αλλά η εκ των αντιπάλων της Ελλάδας στο Euro 2012 δέχτηκε στο φινάλε την ισοφάριση από το συγκρότημα του Τζιοβάνι Τραπατόνι και το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ο Μίλαν Μπάρος από την κάθετη πάσα του Γιαν Ρέζεκ στο 50’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά στο 87’ ο Σάιμον Κοξ, που είχε περάσει ως αλλαγή 15 λεπτά νωρίτερα, πλάσαρε από δύσκολη γωνία κάτω από τα πόδια τον Πετρ Τσεχ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ιρλανδία: Γκίβεν, Ο’ Σέι, Ο’ Ντέι, Λέντζερ, Γουόρντ, Νταφ (63’ Νταφ), Άντριους, Γουίλαν (63’ Χαντ), ΜακΓκίντι (79’ ΜακΚλιν), Κιν (71’ Γουόλτερς), Λονγκ (71’ Κοξ).

Τσεχία: Τσεχ, Σελασιέ (66’ Πίλαρ), Λιμπέρσκι, Σίβοκ, Κάντλετς, Πετρζέλα (66’ Ράιτοραλ), Ρέζεκ (88’ Πέκχαρτ), Στάινερ (59’ Κόλαρ), Πλασίλ, Μπάρος (59’ Λάφατα), Γίρατσεκ (46’ Χούμπσμαν).

πηγή: sportfm.gr