Τετάρτη 3 Ιουλίου 2013

Πρόκριση με ανατροπή για Ισπανία!!

Λίγο έλειψε να γίνει η έκπληξη ωστόσο οι “φούριας ρόχας” επιβεβαίωσαν για ακόμη μία φορά τον τίτλο του φαβορί.
Στην αναμέτρηση με το Μεξικό για το Μουντιάλ κάτω των 20 οι Ισπανοί νίκησαν με σκορ 2-1 και πήραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.
Και όμως, όλα ξεκίνησαν με τον χειρότερο τρόπο. Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Γκονζάλεζ έκανε το 1-0, με την ανατροπή να έρχεται στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά του αγώνα. Αρχικά ο Ντέρικ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 74′ για να ακολουθήσει το τέρμα του Γιέσε στο 90′ που έδωσε την μεγάλη νίκη πρόκριση στην Ισπανία.
ΙΣΠΑΝΙΑ: Σότρες, Μανκίλο, Ντέρικ, Ισραέλ (51’ Σούσο), Καμπάνια, Αλκασέρ (92’ Γιορέντε), Γιεσέ, Μπερνάτ, Σαούλ, Ολιβέρ, Ντελοφέου (68’ Σουάρεζ).
ΜΕΞΙΚΟ: Σάντσεθ, Μαρίν, Ερνάντεζ, Εσπερικουέτα, Λόπεζ (61’ Ζαμοράνο), Μπουένο, Κορόνα, Γκονζάλεζ (84’ Λούνα), Αμπέγια, Φουέντες (93’ Μοράλες), Φαν Ράνκιν.
Πηγή: arenafm.gr