Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014

Μην ενοχλείτε τον Μουρίνιο!!

Όλοι δουλεύουν για τον Μουρίνιο και την Τσέλσι φέτος. Με παλικαρίσια εμφάνιση η Άστον Βίλα έβαλε φρένο στη Σαουθάμπτον στο «Βίλα Παρκ» και με το 1-1 έδωσε μαξιλαράκι ασφαλείας 6 πόντων στους «μπλε».

Μην ενοχλείτε τον Μουρίνιο!
Άστον Βίλα και Σαουθάμπτον έπαιζαν στο «Βίλα Παρκ», όμως η Τσέλσι ήταν αυτή που χάρηκε. Το 1-1 ανάμεσα σε «χωριάτες» και «Αγίους», δεν άφησε κανέναν ικανοποιημένο παρά μόνο τους «μπλε», που «έφτιαξαν» διαφορά 6 πόντων από την 2η θέση.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι, που παρά την πίεση που δέχτηκαν βρήκαν δίχτυα με τον Ακμπονλαχόρ στο 29’. Τα λεπτά κυλούσαν η Βίλα κρατούσε, όμως στο φινάλε λύγησε. Στο 81ο λεπτό ο Κλίν έφερε το ματς στα ίσα για την ομάδα του Κούμαν, που δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή μέχρι το φινάλε.

Έτσι, η Σαουθάμπτον έφτασε τους 26, όμως έχασε την ευκαιρία να διατηρηθεί στο -4 από την Τσέλσι. Αντίθετα, οι «χωριάτες» έφτασαν τους 12 και βρίσκονται δύο μόλις βαθμούς μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.