Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014

Πρεμιέρα με… βαθμό για Φετφατζίδη!! (video)

Στο 1-1 έμειναν Τζένοα και Παλέρμο, στο «Λουίτζι Φεράρις», με τον Γιάννη Φετφατζίδη να κάνει την πρώτη του εμφάνιση στη φετινή Serie A μετά από 12 αγωνιστικές. Μεγάλοι πρωταγωνιστές οι τερματοφύλακες.

Πρεμιέρα με… βαθμό για Φετφατζίδη (video)
Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Τζένοα και Παλέρμο χάρη στους τερματοφύλακές τους! Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, στο «Λουίτζι Φεράρις», για τη 12η αγωνιστική της Serie A και αυτό το οφείλουν στον Περίν από τη μία και τον Σορεντίνο από την άλλη.

Την πρώτη του εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα με τη φανέλα των Γενοβέζων -ύστερα από το σοβαρό τραυματισμό του- έκανε ο Γιάννης Φετφατζίδης, περνώντας ως αλλαγή στο 60’ στη θέση του Μάτρι.

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ντιμπαλά να δίνει το προβάδισμα στους Σικελούς μόλις στο 7’ και τον Μπερτολάτσι να κάνει το 1-1 στο 30ο λεπτό.