Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Mπαράζ ισοπαλιών στο Σαμπιονά!!

Μόνο η Μαρσέιγ και η Τουλούζ πήραν νίκες στις αναμετρήσεις του Σαββάτου, με τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια για την 23η αγωνιστική να έρχονται ισόπαλα.

Mπαράζ ισοπαλιών στο Σαμπιονά
Λίγα γκολ και πολλές ισοπαλίες, περιείχε το μενού των σαββατιάτικων αγώνων στο Σαμπιονά. Η Μαρσέιγ επικράτησε με μεγάλη δυσκολία απέναντι στην Εβιάν με 1-0, χάρη σε γκολ του Ζινιάκ με πέναλτι στο 49ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Μασσαλίας, έπιασε στην 2η θέση την Παρί, αλλά υπολείπεται ενός πόντου της Λιόν, που έχει περάσει στην κορυφή. Σημαντική νίκη ήρθε και για την Τουλούζ που ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη κι έφτασε τους 25, νικώντας 1-0 με γκολ του Πέσιτς.

Σε άλλο σημαντικό παιχνίδι, η Ναντ ήρθε ισόπαλη στο «Μποζουάρ» με τη Λιλ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Ντελαπλάς, αλλά τον Βιζκαρόντο να ισοφαρίζει στο 80ο λεπτό.