Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2015

Μια… λαμπάδα στον Καβάνι!!

Υπό άλλες συνθήκες το 1-1 με τη Ρεμς θα ήταν μεγάλη γκέλα, όμως όπως αυτές διαμορφώθηκαν στο «Ντελόν» η Παρί νιώθει τυχερή, καθώς με γκολ του Καβάνι στο φινάλε απέφυγε την ήττα.

Μια… λαμπάδα στον Καβάνι
Όλο εκπλήξεις είναι φέτος η Ρεμς και τώρα την «πάτησε» και η Παρί. Παρά την ανωτερότητα της στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, η ομάδα του Μπλαν παραλίγο να χάσει και έσωσε την παρτίδα με τον Καβάνι στο φινάλε, 1-1.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση των αντίπαλων επιθετικών και σε μια φάση αδράνειας της άμυνας του Τραπ άνοιξαν το σκορ Σιμπατσέ στο 83ο λεπτό. Η απάντηση για τους Παριζιάνους ήρθε άμεσα με τον Αργεντινό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο αμέσως επόμενο λεπτό (84’). Στα λεπτά που απέμεναν, οι παίκτες του Μπλαν αν και βρίσκονταν συνεχώς στην επίθεση δεν μπόρεσαν πάρουν και τη νίκη, με την ισοπαλία να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.