Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Τι να πεις για μπάλα…!!

Ελάχιστη σημασία έχει πλέον -μετά τα τραγικά γεγονότα που σημειώθηκαν στο Παρίσι- αλλά παίχτηκε και ποδόσφαιρο. Στο δύσκολο τεστ με τη Γερμανία, η Γαλλία επικράτησε 2-0 στο «Stade De France».

Τι να πεις για μπάλα…

Στη σκιά των τραγικών γεγονότων με τις αιματηρές επιθέσεις στο Παρίσι (κάποιες εκ των οποίων έγιναν μάλιστα έξω από το "Stade De France") η Γαλλία νίκησε με 2-0 τη Γερμανία σε ένα από τα πιο δύσκολα τεστ που έχει να δώσει μέχρι το Euro που θα φιλοξενήσει το επόμενο καλοκαίρι.

Το σκορ άνοιξε ο Ζιρού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, καθώς κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα από το ύψος του πέναλτι μετά από εξαιρετική κίνηση του Μαρσιάλ. Όσο για το τελικό αποτέλεσμα, το διαμόρφωσε ο Πιερ-Αντρέ Ζινιάκ στο 86'.