Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Φουλ για Euro η Ουκρανία!!

Θα μπορούσε να καθαρίσει την πρόκριση, όμως άφησε και κάποιο σασπένς στον επαναληπτικό. Η Ουκρανία επικράτησε 2-0 στο Λβιβ απέναντι στην Σλοβενία, με το σκορ να μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Φουλ για Euro η Ουκρανία (video)
Βαλίτσες για Γαλλία ετοιμάζουν οι Ουκρανοί.

Με επιβλητική εμφάνιση οι παίκτες του Φομένκο έφτασαν εύκολα στο 2-0 κόντρα στην Σλοβενία και πάνε από θέση ισχύος στον επαναληπτικό του μεταξύ τους μπαράζ για τα τελικά του Euro 2016.

Το σκορ στην κατάμεστη Arena του Λβιβ άνοιξε ο Γιαρμολένκο στο 22ο λεπτό, ενώ λίγο πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο (54’) ο Ζελέζνεφ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Οι Σλοβένοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, ενώ θα πρέπει να αισθάνονται και τυχεροί, αφού δεν δέχτηκαν περισσότερα τέρματα. Στον πάγκο για την ομάδα του Κάτανετς έμεινε και στα 90λεπτά ο Στρούνα του ΠΑΣ Γιάννινα. *Πηγή: sport-fm.gr*