Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

«Πέταξε» στη 2η θέση η Φιορεντίνα!!

«Πέταξε» στη 2η θέση η Φιορεντίνα

Με μια τριάρα απέναντι στην Ουντινέζε η Φιορεντίνα δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία που της έδωσε η Νάπολι με την ήττα της να περάσει στη 2η θέση.

Η Φιορεντίνα δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία που της δόθηκε από το στραπάτσο της Νάπολι. Απέναντι στην Ουντινέζε δεν συνάντησε καμία δυσκολία, την φιλοδώρησε με τρία γκολ και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Μπαντέλ στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 62ο λεπτό ο Ίλιτσιτς διπλασίασαν τα τέρματά τους. Στο 86’ ο Ροντρίγκες έκανε το τελικό 3-0 σφραγίζοντας μια μεγάλη νίκη για την ομάδα της Φλωρεντίας.

Με το ίδιο σκορ 3-0 νίκησε και η Αταλάντα την Παλέρμο. Οι γηπεδούχοι μέχρι το 25ο λεπτό είχαν καταφέρει να σκοράρουν δύο φορές, μιας με τον Ντένις (18’) και μια με τον Τσερούμπιν (25’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντε Ρουν στο 79ο λεπτό.