Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

Καμία κερδισμένη!!

Καμία κερδισμένη

Στουτγκάρδη και Βέρντερ Βρέμης ήρθαν ισόπαλες 1-1 στη μάχη των "τελευταίων" της Μπουντεσλίγκας.

Στουτγκάρδη και Βέρντερ Βρέμης είχαν τρεις αγωνιστικές να πάρουν έστω και έναν βαθμό. Έτσι, τα κατάφεραν στη μεταξύ τους μάχη. Αγωνιζόμενες στη “Mercedes-Benz-Arena” ήρθαν ισόπαλες 1-1, ένα αποτέλεσμα που είναι καλό και για τις δύο αντιπάλους αλλά όχι και αυτό που θα ήθελαν.

Τόσο η Στουργκάρδη όσο και η Βέρντερ Βρέμης παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έχοντας ξεκάθαρο στόχο να παλέψουν για την παραμονή τους.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο. Έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν αλλά μόνο σε μια από αυτές το πέτυχαν. Σε αυτή του 33ου λεπτού με τον Ρουπ.

Η Βέρντερ βελτιώθηκε αρκετά στο δεύτερο 45λεπτο. Στο 71ο λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ούτζα.