Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Η Μπάνβιτ «σκότωσε» την Γαλατά!!

Η Μπάνβιτ «σκότωσε» την Γαλατά

Μπορεί η Γαλατασαράι να γύρισε το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο η Μπάνβιτ έκανε την αντεπίθεσή της στο τέταρτο και έτσι έφτασε στη νίκη με 82-75 ενόψει του ματς με τον Άρη.

Στην τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο τουρκικό πρωτάθλημα έφτασε η Μπάνβιτ, επικρατώντας 82-75 της Γαλατασαράι, ενόψει του ματς με τον Άρη για την τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης των ομίλων του Eurocup.

Η αντίπαλος των «κίτρινων» πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 18 πόντους (50-32), όμως στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αταμάν επέστρεψε, κλείνοντάς το με το υπέρ της 64-63. Όμως, στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και έτσι έφτασαν στο ροζ φύλλο.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Φόρτσον και Τζόνσον με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Έι Τζέι Σλότερ πρόσθεσε άλλους 14. Από την «Τσιμπόμ» ξεχώρισαν οι Γκριν και Λάσμε με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 28-9, 50-32, 63-64, 82-75