Πέμπτη 21 Ιανουαρίου 2016

Προκρίθηκαν Λοριάν και Μαρσέιγ!

Η Μαρσέιγ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Μονπελιέ, για να προκριθεί στους 16 του Κυπέλλου Γαλλίας. Στην παράταση η Λοριάν την Μπουλόν με σκορ 3-1.

Προκρίθηκαν Λοριάν και ΜαρσέιγΜε ένα γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους και με ένα ακόμα, γρήγορα στο 2ο μέρος η Μαρσέιγ απλοποίησε την υπόθεση πρόκριση και νίκησε 2-0 την Μονπελιέ για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γαλλίας. To σκορ άνοιξε σε βάρος της ομάδας του ο Μπενσεμπαϊνί στο 42' για να έρθει στο 56' το 2-0 για τη Μαρσέιγ, με τον Τζα Τζετζέ.

Έστω και στην παράταση, η Λοριάν πήρε την πρόκριση κόντρα στην Μπουλόν εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Φοφανά στο 49’ για να ισοφαρίσει ο Μπονενφάντ στο 76’. Ο Ζανότ στο 102’ και το 116’ σημείωσε δύο τέρματα και καθάρισε για τους φιλοξενούμενους.