Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

Σόκαρε τη Λάτσιο!!

Σόκαρε τη Λάτσιο

Η Σασουόλο νίκησε 2-0 εκτός έδρας τη Λάτσιο ανεβαίνοντας στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Κι όμως η Σασουόλο μπορεί να ονειρεύεται ακόμη και ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Μαθηματικά, βέβαια, καθώς απέχει επτά βαθμούς από την Ίντερ που βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Σήμερα έκανε ένα μεγάλο βήμα, προς αυτό, παίρνοντας τη νίκη 2-0 εκτός έδρας απέναντι στη Λάτσιο στο πρώτο από δύο ματς που διεξάγονται σήμερα για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Η Σασουόλο άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό του αγώνα με εύστοχο πέναλτι του Μπεράρντι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν χάσει και άλλες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ νωρίτερα, και πάλι με τον Μπεράρντι όταν έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ.

Στο 67ο λεπτό ήρθε το δεύτερο τέρμα για τους φιλοξενούμενους με τον Ντεφρέλ μετά από καλή πάσα του Σανσόνε.