Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

Και όταν δεν παίζει, νικάει η Γιουβέντους!!!

Και όταν δεν παίζει, νικάει η Γιουβέντους!

Για τη Γιουβέντους δούλεψαν Φιορεντίνα και Νάπολι, καθώς οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο 1-1 όπως διαμορφώθηκε από το 7' και οι «μπιανκονέρι» βρίσκονται στην κορυφή με 3 βαθμούς από τους «παρτενοπέι».

Όλοι για τη Γιουβέντους «δουλεύουν» στην Ιταλία, καθώς η Νάπολι «κόλλησε» στην έδρα της Φιορεντίνα, αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, σκορ που μάλιστα διαμορφώθηκε στα πρώτα 7 λεπτά του αγώνα.

Το σκορ άνοιξαν οι «βιόλα» μόλις στο 6', όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Μάρκος Αλόνσο πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ωστόσο, η αντίδραση των «παρτενοπέι» ήταν άμεση και ένα λεπτό αργότερα κατάφερε να φέρει το ματς σε πλήρη ισορροπία, με τον Ιγκουαΐν να χρίζεται σκόρερ, εκμεταλλευόμενος το λάθος της άμυνας της Φιορεντίνα.

Και ενώ με αυτή την αρχή όλοι περίμεναν ανάλογη συνέχεια στο παιχνίδι, τα πεπραγμένα στον αγωνιστικό χώρο διέψευσαν τους πάντες και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, ωστόσο τόσο η Φιορεντίνα όσο και η Νάπολι είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη. Στο 32' και στο 38', Κάλινιτς και Τέγιο σημάδεψαν το δοκάρι της εστίας του Ρέινα ενώ η Νάπολι έχασε τη δική της ευκαιρία στο στο 58', με τον Ταταρουσάνου να καταφέρνει να πει «όχι» σε σουτ των Καγεχόν και Ιγκουαΐν.