Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2009

Καθάρισε ο... τρελός

aspropirgos_goal.jpgΣε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, πολλά γκολ απίστευτη εξέλιξη και αγωνία, ο Άρης κατάφερε να πάρει την πρόκριση επικρατώντας με 4-3 του Ασπρόπυργου εκτός έδρας. Μεγάλη μονομαχία του Ξύδη με τον Αμπρέου, οι οποίοι πέτυχαν από δύο γκολ, αλλά αυτά του Ουρουγουανού έδωσαν τη νίκη στους «κίτρινους». Πρίττας (αυτογκόλ) και δύο ο Ξύδης τα γκολ του Ασπρόπυργου, Πίτου, Χαβίτου και Αμπρέου (2) σκόραραν για τους φιλοξενούμενους. Εξαιρετικοί οι γηπεδούχοι άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

90' Λήξη του αγώνα με τον Άρη να παίρνει την πρόκριση επικρατώντας δύσκολα του Ασπρόπυργου με 4-3.

87'
Ο Μποταΐτης μόνο στο σημείο του πέναλτι δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ και να απειλήσει την εστία του Άρη.

86'
Ο Πέσκοβιτς έδιωξε με υπερένταση την μπάλα σε φάουλ του Χαλιμούρδα

83' ΓΚΟΛΛΛ!!!
Απόλυτη ανατροπή για τον Άρη με τον Αμπρέου να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ και να κάνει το 3-4.

77' ΓΚΟΛΛΛ!!!
Ο Άρης με τον Χαβίτο καταφέρνει να φέρει και πάλι το ματς στα ίσια 3-3

67' ΓΚΟΛΛΛ!!!
Ο Ξύδης με πολύ ωραία προσπάθεια κατάφερε να κάνει το 3-2 και να φέρει και πάλι τον Ασπρόπυργο στην θέση του οδηγού

62' ΓΚΟΛΛΛ!!!
Ο Άρης ισοφαρίζει το σκορ με γκολ του Αμπρέου με κεφαλιά 2-2

59'
Πρώτη αλλαγή για τον Ασπρόπυργο με τον Σπυρόπουλο να παίρνει τη θέση του Τσούπρου

46'
Διπλή αλλαγή για τον Άρη με τους Ναφτί και Γκρασιάν να μπαίνουν στις θέσεις των Ρόβα και Πρίττα

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45'
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ασπρόπυργο να προηγείται με 2-1.

44'
Κίτρινη κάρτα στον Πρίττα για διαμαρτυρία.

34'
Ο Ζαχαρόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 3-1, με τον Πέσκοβιτς να τον νικάει σε τετ α τετ.

22' ΓΚΟΛΛ!!!
Ο Ασπρόπυργος παίρνει και πάλι το προβάδισμα με γκολ που πέτυχε ο Ξύδης κάνοντας το 2-1.

18'
Ευκαιρία για τον Άρη με τον Αράνο να πιάνει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα άουτ.

15' ΓΚΟΛΛ!!!
Ο Άρης με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Πίτου έκανε το 1-1.

10' ΓΚΟΛΛΛ!!!
Ο Ασπρόπυργος άνοιξε το σκορ, με τον Ξύδη να κάνει ωραία προσπάθεια να κάνει τη σέντρα και τον Πρίττα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.